تولید محتوا با هوش مصنوعی ChatGPT

امروزه هوش مصنوعی سبک زندگی  همه را تحت تاثیر قرار داده به طوری که در همه زمینه ها و به شکل های گوناگون در حال استفاده از هوش مصنوعی هستیم. 

در حال حاضر هوش مصنوعی به طرز شگفت انگیزی در تولید محتوا هم نقش دارد و اینطور به نظر می رسد که انسان محتوا را تولید کرده است. همیشه دغدغه اصلی کسب و کارها تولید محتوا است.فرقی نمی کند تولید محتوا برای سایت تبلیغاتی یا محتوای سئو شده و یا محتوا برای وبلاگ باشد. 

استفاده از ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی برای صاحبان کسب و کارهای آنلاین که از طریق تولید محتوا کسب درآمد دارند شاید خیلی رضایت بخش نباشد. در حالیکه استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوا با هدف بهبود محتوای تولید شده و محتوای با کیفیت می باشد. تولید محتوا با کمک هوش مصنوعی آسان تر می شود و گاهی اوقات حتی با کیفیت تر می شود. 

تولید محتوا با هوش مصنوعی 

تولید محتوا با هوش مصنوعی

با مطرح شدن بحث چت جی پی تی (ChatGPT) به عنوان ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی رقابت بین تولید کنندگان محتوا بیشتر شده است.  البته تولید محتوا به کمک چت جی پی تی موجب نگرانی بین تولید کنندگان محتوا هم شده است. نگرانی از اینکه این ابزار جایگزین تولیدکنندگان محتوا شود. 

یکی از بخش هایی که چت جی پی تی کاربرد دارد تولید محتوا برای وب سایت است. البته چت جی پی تی به صورت افزونه در سایت های وردپرسی  برای تولید محتوا استفاده می شود. 

تولید محتوا به کمک ابزارهای هوش مصنوعی همچون چت جی پی تی به کاربر در جهت تولید محتوا در کمترین زمان کمک شایانی می کند. تولید محتوا با هوش مصنوعی شامل تولید سوالات متداول، خلاصه سازی متون، تولید متن محتوا برای انشا و مقاله می باشد. 

تولید محتوا با چت جی پی تی

نحوه تولید محتوا با هوش مصنوعی 

تولید محتوا با هوش مصنوعی با کمک چت جی پی تی به این صورت است که شما به عنوان کاربر میتوانید کلمات کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید تا محتوا را برای شما بنویسد. البته چت جی پی تی به غیر از تولید محتوای متنی کاربردهای دیگری هم دارد که می تواند روند تولید محتوا، بهینه سازی و سئو را بهبود دهد. 

1.تعیین کلمات کلیدی و حتی پیشنهاد کلید واژه جدید

با استفاده از چت جی پی تی می توان تحقیق کلمات کلیدی را انجام داد. برای این کار تنها کافیست کلمات کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید تا لیستی از کلمات کلیدی در اختیار شما قرار گیرد. لیست کلمات کلیدی که ارائه می شود براساس آخرین نتایج موتورهای جستجو است. 

2.چت بات جی پی تی بعنوان دستیار هوش مصنوعی

می توانید از جت بات جی پی تی بخواهید تولید محتوا، مقاله برای بلاگ یا خلاصه نویسی و ... را انجام دهد یا به طور مثال بخش سوالات متداول (FAQ) را برایتان تولید کند در لحظه براساس سوالات کاربران خود این اطلاعات را به روز و شخصی کنید . 

3.چت جی پی تی در راستای تولید محتوای خلاق 

چت جی پی تی در کنار تولید محتوا می تواند سئو و بهینه سازی محتوای را هم بهبود دهد. در واقع با تولید متون شبیه به متن نوشته شده توسط انسان مخاطب را درتولید محتوای خلاق بی نیاز می کند.

تولید محتوای هدفمند

4.تولید محتوای هدفمند

وقتی کلمات کلیدی مورد نظر خود را در چت جی پی تی وارد کنید براساس کلمات مورد نظر شما محتوایی مرتبط  تولید می کند. در واقع الگوریتم های هوش مصنوعی محتوایی که بیشترین تناسب و تطبیق را با محتوای شما داشته باشند بازیابی می کنند و از این طریق محتوای هدفمند تولید می شود. 

تولید محتوا مهم ترین رکن بازاریابی دیجیتال است. با توجه به پیشرفت بازار سئو و تولید محتوا روز به روز نیاز به نیروهای وبمستر در حال افزایش است. تولید محتوا با هوش مصنوعی در حال حاضر در مرحله ی است که محتوای متنی تولید می کند، تیترهای متنوع برای متن حتی موضوع برای محتوا پیشنهاد میکند اما در آینده ای نه چندان دور از این فراتر خواهد رفت و قطعا بسیاری از فیلدهایی که در حال حاضر توسط نیروی انسانی تولید محتوا را انجام می دهند با کمترین نیاز به افراد و یا در تعامل با آن تولید خواهد کرد.

البته این به آن معنا نیست که هوش مصنوعی جای انسان ها را برای تولید محتوا می گیرد. تقاضا برای نویسنده محتوا و کپی رایتر کم تر می شود اما قطعا هوش مصنوعی برای تکامل  همیشه نیاز به هوش انسانی دارد. به طور مثال لحن گفتاری ، سبک نوشته ها  و توانایی فکری انسان قابل اجرا با الگوریتم های هوش مصنوعی نیست.    

پیشنهاد می شود:چت جی پی تی(Chat GPT) چیست؟ شگفتی در نسل جدید هوش مصنوعی 

چت بات چطور تولید محتوا می کند؟

چت بات با کمک هوش مصنوعی حجم زیادی از داده ها را آموزش می بیند هرچه تعداد داده هایی که بررسی می کند بیشتر باشد قطعا محتوایی که مینویسد بهتر خواهد بود.

تولید محتوا با چت بات

چت بات از مدل زبانی مبتنی بر زبان طبیعی انسان برای دریافت سوالات از کاربر و برگرداندن پاسخ به او بهره می گیرد. چت بات با  کلمات کلیدی که از ورودی می گیرد می تواند محتوایی را براساس دایره واژگان مشخص شده در حوزه ای کاملا حرفه ای بنویسد. چت بات می تواند در هر موضوعی که فکر کنید محتوا بنویسد چون همانطور که گفته شد روی متن هایی که افراد جستجو می کنند آموزش دیده است.

اما یک سری نکات را هم باید در نظر داشته باشید. یکی از این نکات محدود بودن اطلاعات چت بات جی پی تی به محتوای متنی قبل از سال 2021 آموزش داده شده است و محتوایی هم که مینویسد برهمین اساس است. پس روی به روز و دقیق بودن محتوا باید دقت کنید. 

متن هایی که توسط چت بات جی پی تی تولید می شود درآینده ای نزدیک می تواند تحول گسترده ای را در فضای وب سایت ها و وبلاگ ها بوجود آورد. چت جی پی کمک می کند هر متنی را به هر زبانی بنویسید. حتی می توانید از او بخواهید عنوان برای متن و زیرتیترها بنویسد. پس از ایجاد زیر تیترها، مطالب مرتبط با آنها را هم می نویسد. 

با بررسی متن نوشته شده توسط چت جی پی تی می بینید که کیفیت کار هم قابل قبول است. یعنی با توجه به اینکه توسط بات هوش مصنوعی نوشته شده است مطلوب به نظر می رسد. البته این به معنی نیست که هوش انسانی را کنار بگذاریم و همه تولید محتوا به عهده هوش مصنوعی باشد. بلکه پیشنهادمی شود از دستیار هوش مصنوعی هوشمندانه استفاده شود.

دستیار هوش مصنوعی برای تولید محتوا

به طور مثال قالب کلی محتوا را با کمک دستیار هوش مصنوعی انجام دهید و اصل کار تولید محتوا بر عهده خودتان باشد که خواننده به عمق نگاه انسانی و تجربه فردی و دیدگاه نویسنده در متن نوشته شده پی ببرد. چون قطعا متن نوشته شده توسط چت بت جی پی تی فاقد این موارد می باشد. 

طبق گفته کارشناسان تا 2025 میلادی حدود 90درصد محتوای موجود در سطح اینترنت را هوش مصنوعی تولید می کند. تولید محتوا با هوش مصنوعی به سرعت در حال رشد است. به طوری که پیش بینی می شود در آینده بیشتر محتوای دیجیتال به دست هوش مصنوعی نوشته شود. 

چت جی پی تی به عنوان هوش مصنوعی مولد، محتوای جدید تولید می کند. در حالیکه تا امروز اینطور بنظر می رسید که فقط هوش انسانی قادر به تولید محتوای جدید است. تولید محتوا با چت جی پی تی در همه رسانه ها قادر است به صورت متن، ویدئو ، تصویر و ... انجام شود.

چت جی پی تی پدیده ای جدید می باشد که در تولید محتوا با هوش مصنوعی شگفتی های زیادی خلق کرده و توجهات را به خود جلب کرده است.

سخن پایانی 

در این مقاله از ریچتک به بررسی تولید محتوا با هوش مصنوعی (تولید محتوا با چت بات جی پی تی) پرداختیم. همانطور که پیش از این گفتیم تولید محتوای خلاقانه این بات هوش مصنوعی موجب شده بسیاری از افراد در زمینه تولیدمحتوا، مقاله بلاگ و ... از آن استفاده کنند. 

تولید محتوا با چت بات جی پی تی در حال حاضر مراحل اولیه خود را طی می کند و موجب  حیرت همگان شده است. هوش مصنوعی  به پیشرفت های خود درتولید محتوا  ادامه می دهد و درآینده قطعا شاهد این خواهیم بود که آموزش های بیشتری ببیند و موجب تغییرات گسترده تری در زندگی بشر شود. حال باید دید چت جی پی تی تا کجا می تواند جایگاه خود را حفظ کند.

02/01/17

فانوس دریایی گوگل(google lighthouse) چیست وچطور کار می کند؟

01/12/21

هوش مصنوعی جدید متا مشابه چت بات جی پی تی به واتساپ اضافه می شود!

01/12/18

شخصیت های جدید چت بات بینگ تا الگوبرداری از سلبریتی ها

01/12/14

چطور با کمک بازاریابی و تبلیغات در لینکدین کسب و کارمان دیده می شود؟

01/12/11

5استراتژی تبلیغات در بازی های موبایلی

01/12/06

10تا از بهترین افزونه های ChatGpt که به آن نیاز دارید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 114 میانگین: 50]

دسته بندی ها:

اشتراک:نظر بدهید
نظرات

پست های مرتبط

چگونه یک صفحه وبلاگ راه اندازی کنیم؟| چگونه ترافیک صفحه وبلاگ را افزایش دهیم؟| چگونه صفحه وبلاگ را درآمد زا …

ایمیل مارکتینگ یک شیوه بازاریابی مقرون به صرفه است که به شما کمک می کند با مشتریان خود در تعامل …

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی به شما کمک می کند تا راحتتر به کسب درآمد بپردازید و به …

مواردی از قبیل بازاریابی، برندسازی موثر، رسانه های اجتماعی، تبلیغات آنلاین، بهینه سازی موتورهای جستجو و... همگی بخشی از دیجیتال …

برندبوک چیست؟ برای نوشتن برندبوک چه مراحلی را طی کنیم؟ اهمیت و مزایای برندبوک ، نکات قابل توجه در طراحی …

مهم ترین گام برای موفقیت در کسب و کار ، داشتن روش مناسب برای بازاریابی و فروش است که شما …

کمپین تبلیغاتی دیجیتال در شبکه های اجتماعی و وب سایت از طریق سرچ، ایمیل، انجمن های گفتگو و سایر بسترهای …

نمونه طراحی کمپین های تبلیغاتی ایرانی و خارجی و ویژگی کمپین های تبلیغاتی موفق

تبلیغات کلیکی نوعی از تبلیغات دیجیتال است که در آن با پرداخت هزینه ، سایت خود را در سایت های …

چت جی پی تی چست؟ نحوه استفاده از چت بات جی پی تی چگونه است؟

چت جی پی تی به عنوان هوش مصنوعی مولد، محتوای جدید تولید می کند. در حالیکه تا امروز اینطور بنظر …

گوگل از هوش مصنوعی جدید خود به نام بارد رونمایی کرد!

مایکروسافت در مراسمی با موضوع هوش مصنوعی از نسخه جدید بینگ و مرورگر اج رونمایی کرد.

هوش مصنوعی در بسیاری کارها جای انسان را می گیرد؛ به طور مثال در انجام کارهای روزانه مانند نوشتن ایمیل، …

بازنویسی پاسخ های گوگل بارد

چت بات جی پی تی به عنوان هوش مصنوعی جدید هنوز چندان بین کاربران جا نیفتاده و بسیاری از افراد …

تبلیغات در بازی های موبایلی بازی دو طرف سود

لینکدین مارکتینگ برای توسعه کسب و کار

تغییر شخصیت چت بات بینگ و نزدیک شدن به حالت انسانی

رقیب جدید CHATGPT، هوش مصنوعی متا با نام LLaMA

آینده شغلی خود را حرفه ای بسازید

ما معتقدیم سرنوشت و آینده در دستان شماست و زمان عنصر گرانبهایی است که نباید از آن غافل شد

همین حالا به ما بپیوندید