طراحی سایت چقدر زمان می برد؟

اگر شما هم در حال طراحی سایت هستید و یا طراحی سایت خود را به مجموعه ای سپرده اید این موضوع برای شما مهم است که طراحی سایت چقدر زمان می برد در این مقاله از ریچتک به برسی این موضوع می پردازیم.
در واقع زمان مشخصی برای طراحی سایت نمی توان در نظر گرفت چون بستگی به پروژه شما و رویکردی که برای سایت خود در نظر گرفتید بستگی دارد. هرچه صفحات بیشتری نیاز داشته باشید و سفارشی سازی بیشتری مورد نیاز باشد، وب سایت بیشتر طول می کشد.
متأسفانه، زمان مشخصی برای مدت زمان ساخت یک وب سایت وجود ندارد. زمان توسعه یک پروژه کاملاً به نوع وب سایتی که قصد دارید بسازید و نحوه ساخت آن بستگی دارد.هرچه صفحات بیشتری نیاز داشته باشید و سفارشی سازی بیشتری مورد نیاز باشد، زمان بیشتری برای طراحی وب سایت نیاز است.

قابلیت‌ها و طراحی‌های خاص در یک وب‌سایت سفارشی می‌تواند به جدول‌های زمانی کاملاً متفاوتی برای ساخت نیاز داشته باشد. برای اینکه یک بازه زمانی واقعی را در ذهن داشته باشید، باید روند توسعه وب و عوامل متعددی را که توسعه شامل می شود، درک کنید.

متغیرها و ملاحظات مختلفی وجود دارد که بر مدت زمان ساخت یک وب سایت تأثیر می گذارد. بنابراین، برای درک جدول زمانی وب سایت خود، باید بدانید که دقیقاً چه چیزی برای ساخت یک وب سایت انجام می شود که شامل مراحل مختلف توسعه است.

عملیات توسعه وب

1. نیاز های خود را برای وب سایت مشخص می کنید و با توسعه دهنده وب به اشتراک می گذارید.

2. اگر یک طراح وب استخدام می کنید، آنها چند ماکت یا وایرفریم از طراحی سایت شما را به شما نشان می دهند. می توانید این موارد را تأیید کنید یا درخواست تغییرات کنید.

3. . آخرین دور بازبینی انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که وب سایت خوب به نظر می رسد و کاملاً کاربردی است.

مهمترین بخش قبل از راه اندازی وب سایت برنامه ریزی است عناصر زیادی وجود دارد که قبل از شروع به ساختن وب سایت خود باید ابتدا آنها را تراز کنید.

نکات ضروری که باید قبل از شروع هر پروژه توسعه وب سایت در نظر بگیرید.

مدت زمان طراحی سایت

1.    هدف از وب سایت شما چیست ؟
2.    برنامه ریزی محتوای وب سایت شما چیست ؟
3.    کار کرد وب سایت شما
4.    برند سازی وب سایت

مراحل توسعه وب

مرحله 1: مرحله برنامه ریزی/کشف (1 تا 2 هفته)

بسته به مقیاس وب سایت و میزان آمادگی شما برای شروع، این فرآیند  می تواند از یک الی دو هفته طول بکشد.
این فرآیند شامل چهار مرحله قبلی است که در فصل بالا به آن پرداختیم. هدف از این مرحله این است که قبل از شروع ساختن وب سایت، با همه چیزهایی که می خواهید وب سایت در آن گنجانده شود، کاملاً آماده باشید.

مهمترین مواردی که در برنامه ریزی باید در نظر بگیرید عبارتند از:

ویژگی های وب سایت
ساختار محتوای وب سایت
تجربه کاربری
می خواهید وب سایت به چه چیزی برسد؟
برنامه ریزی محتوا (می تواند زمان برترین بخش این مرحله باشد).

آماده کردن تمام محتوای شما قبل از رفتن به مرحله طراحی، بسته به میزان محتوای مورد نیاز، ممکن است به چندین هفته کار اضافی نیاز داشته باشد.

مرحله 2: مرحله طراحی (1 تا 2 هفته)

برنامه اقدام شما آماده است، پس زمان اجرای آن فرا رسیده است. این مرحله چشم انداز شما را به یک وب سایت کاملاً کاربردی تبدیل می کند.این مرحله ای است که شما شروع به ساخت صفحات وب سایت خود و طراحی رابط کاربری می کنید.شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید یا یک شرکت طراحی وب را استخدام کنید تا آن را برای شما انجام دهد. در ادامه این موضوع را با جزئیات بیشتر توضیح خواهیم داد.

در هر صورت، این مرحله شامل کنار هم قرار دادن صفحات ماکت است، که صفحات نمونه ای برای تایید یا عدم تایید شما هستند. پس از ایجاد و تایید طرح ها با این صفحات، می توانید ادامه دهید و وب سایت را ایجاد کنید.

توجه: اگر از یک سازنده وب سایت استفاده می کنید، صفحات ماکت شما به شکل قالب های آماده ارائه می شوند. این بدان معناست که شما فقط می توانید قالب خود را انتخاب کنید و از این مرحله رد شوید.

مرحله 3: مرحله توسعه اصلی (1 تا 5هفته)

زمان توسعه! این زمانی است که جادو واقعاً اتفاق می افتد.

این زمان‌برترین بخش ساخت وب‌سایت است. شما محتوای خود را آماده کرده اید، قالب خود را روی یک طراحی قرار داده اید، بنابراین اکنون زمان آن است که آن طرح را به یک وب سایت کاملاً کاربردی تبدیل کنید.

همیشه ایده خوبی است که بیش از حد تخمین بزنیم که این روند چقدر طول می کشد زیرا مطمئناً تاخیرها و عقب نشینی هایی وجود دارد. بسیار نادر است که همه چیز به خوبی کار کند و نیازی به کار مجدد نباشد.اگر با یک برنامه‌نویس کار می‌کنید، مطمئن شوید که ارتباطات را شفاف و کاملاً باز نگه دارید. هرچه بیشتر در حلقه بمانید، پروژه آسان تر پیش می‌رود.

توجه:  اگر از یک سازنده وب سایت استفاده می کنید، مرحله توسعه شما بسیار متفاوت به نظر می رسد زیرا سایت شما نیازی به کدنویسی اضافی ندارد. این ممکن است فقط چند ساعت طول بکشد.

مرحله 4: بازبینی وب سایت (1 روز تا 2 هفته)

خب تقریبا…وب سایت شما آماده است! 

شما فقط باید آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که 100٪ کار می کند. بنابراین قبل از اینکه بگید وب سایت شما به طور رسمی تکمیل شده ، یک تست درایو کامل به آن بدهید. هر عملکردی را امتحان کنید، هر تکه کپی را بخوانید و به هر صفحه بروید.

اگر وب سایت پیچیده است، تعجب نکنید که با چند مشکل مواجه شوید که نیاز به تعمیر در لحظه آخر دارند. این اصلاحات باید جزئی باشند، اما مهم است که آنها را در جدول زمانی طراحی وب خود لحاظ کنید.

3 راه برای ساختن یک وب سایت (و مدت زمانی که هر کدام طول می کشد)

راه های ساخت وب سایت

هنگام ایجاد یک وب سایت، سه رویکرد اصلی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. فهمیدن اینکه چقدر طول می کشد تا یک وب سایت جدید بسازید نه تنها به مقیاس سایت شما بستگی دارد، بلکه به نحوه ساخت آن نیز بستگی دارد.

بیایید سه رویکرد مختلف را تجزیه و تحلیل کنیم، و به طور کلی چقدر طول می کشد.

1.    استفاده از وب سایت ساز (6 ساعت تا 2 روز)

اولین راه برای ایجاد وب سایت شما این است که خودتان آن را با یک سازنده وب سایت بسازید. این سریع ترین راه برای ساخت وب سایت شما است و بهترین انتخاب برای وب سایت های مبتدی و تجاری کوچک است.با استفاده از یک قالب و ویرایشگر ساده، می توانید سایت خود را در زمان بی سابقه ای ساخته باشید.
هنگام استفاده از قالب و سازنده نیازی به تجربه یا دانش طراحی وب ندارید. شما فقط از بین مجموعه ای از قالب ها انتخاب می کنید و به سادگی آنها را مطابق با وب سایت خود سفارشی می کنید.
این روش  فوق العاده آسان است و هر کسی می تواند در عرض چند ساعت یک وب سایت کامل داشته باشد.

سازندگان وب سایت از ویرایشگرهای کشیدن و رها کردن استفاده می کنند و نیاز به دانستن هر کدی را از بین می برند. همچنین در صورتی که برای جمع آوری وب سایت خود با مشکل مواجه شوید، به پشتیبانی عالی مشتری دسترسی خواهید داشت. سازندگان وب سایت نیز بسیار مقرون به صرفه تر از سایر گزینه های طراحی وب هستند.
بنابراین، استفاده از سازنده بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند یک وب سایت سریع و آسان داشته باشند. شما کنترل کاملی بر ایجاد سایت دارید و می توانید به راحتی از یک سازنده برای ایجاد یک وب سایت استفاده کنید حتی اگر دانش تخصصی طراحی وب ندارید.

2.    وب سایت های وردپرس (2 تا 3 هفته)

 شما می توانید با استفاده از وردپرس همراه با یک ارائه دهنده میزبانی وب اختصاصی یک وب سایت وردپرسی ایجاد کنید.
وردپرس نسبت به سازنده وب سایت به دانش، نگهداری و مشارکت بیشتری نیاز دارد. هنگامی که متوجه شدید که رابط وردپرس چگونه کار می کند، ساخت و مدیریت سایت خود از طریق وردپرس بسیار آسان است.
اگر می خواهید حجم زیادی از محتوا را میزبانی کنید، مانند یک وبلاگ گسترده، وردپرس انتخاب خوبی است. وردپرس همچنین طیف گسترده ای از ویژگی ها و عملکردهای اضافی را در قالب پلاگین ارائه می دهد.
ساخت یک وب سایت با وردپرس بیشتر طول می کشد زیرا ابتدا باید با یک ارائه دهنده هاست ثبت نام کنید و میزبان وب خود را به سایت وردپرس خود پیوند دهید.
این رویکرد به سادگی استفاده از قالب کشیدن و رها کردن نیست، اما اگر دانش طراحی وب پیشرفته تری دارید، می توانید به گزینه های سفارشی سازی بیشتر با وردپرس دسترسی داشته باشید.

3.    تیم طراحی وب (2 تا 3 ماهه)

اگر نمی خواهید وب سایت خود را خودتان بسازید، می توانید تیم طراحی وب مانند ریچتک  نیز استخدام کنید تا همه این کارها را برای شما انجام دهد.
این روش از این مزیت برخوردار است که به هیچ کار یا دانشی از جانب شما نیاز نخواهد داشت و می توانید درخواست های پیشرفته تری برای عملکرد وب سایت خود ارائه دهید. یکی دیگر از مزیتهای این روش این است که سایت پیشرفته تری نسبت به سایت های وردپرسی و آماده دارید و از این بابت مطمئن هستید که یک تیم حرفه ای بر روی سایت شما کار می کند. 
استفاده از یک تیم حرفه ای  برای مشاغلی با بودجه زیاد که به عملکرد و سفارشی سازی پیشرفته نیاز دارند واقعاً مناسب است. اکثر مشاغل کوچک به این سطح از سفارشی سازی نیاز ندارند..

بخوانید: مزایای سایت اختصاصی نسبت به سایت وردپرسی

02/01/17

فانوس دریایی گوگل(google lighthouse) چیست وچطور کار می کند؟

01/12/21

هوش مصنوعی جدید متا مشابه چت بات جی پی تی به واتساپ اضافه می شود!

01/12/18

شخصیت های جدید چت بات بینگ تا الگوبرداری از سلبریتی ها

01/12/14

چطور با کمک بازاریابی و تبلیغات در لینکدین کسب و کارمان دیده می شود؟

01/12/11

5استراتژی تبلیغات در بازی های موبایلی

01/12/06

10تا از بهترین افزونه های ChatGpt که به آن نیاز دارید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دسته بندی ها:

اشتراک:نظر بدهید
نظرات

پست های مرتبط

تعیین تعرفه طراحی سایت به موارد مختلفی بستگی دارد که در این مقاله کاربردی به آن خواهیم پرداخت.

مراحل طراحی سایت : در طراحی یک وب‌سایت، مراحل مختلفی سپری می شود.این مراحل شامل طراحی دموی کار، کدنویسی و …

در طراحی وب سایت فروشگاهی باید فاکتورها و مواردی را لحاظ کرد که امکان خرید برای کاربران را در بستر …

نام دامنه تاثیر زیادی در برند شدن کسب و کار شما دارد، در ادامه با ما همراه باشید تا به …

طراح وب سایت شخصی است که محتوای ظاهری وب را آماده می نماید اما توسعه دهنده وب یک وب سایت …

زبان پایتون از زبان های جدید در برنامه نویسی است که اخیرا پرطرفدر شده و در برابر سایر زبان ها …

طراحی سایت اختصاصی توسط برنامه نویس و گرافیست انجام می شود که در این مقاله سعی شده به مزایای سایت …

چرا کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرده و اصلا چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم؟ …

یکی از مهمترین مراحل قبل از راه اندازی وب سایت خرید هاست است برای اینکه بتوانیم یک هاست خوب را …

در این مقاله قصد داریم به معرفی ابزارهای طراحی سایت با موبایل و برسی معایب و مزایای آن بپردازیم.

مدت زمان طراحی به متغیر ها و ملاحظات سایت و بستگی به رویکرد سایت و خواسته های شما دارد.

جنگو یک فریم ورک وب منبع باز مبتنی بر پایتون است که ساختار Model-View-Template (MVT) را مشاهده می کند.

وایرفریم یک نمایش بصری دو بعدی اساسی از یک صفحه وب، رابط برنامه یا طرح بندی محصول است. در ادامه …

الگوریتم رقص گوگل، یکی از مهم ترین الگوریتم های موجود محسوب می شود که از اهمیت بالایی نزد صاحبان وب …

همانطور که همه ما می دانیم قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف متفاوت می باشد که قصد داریم در …

از راه های مختلفی می توانید به افزایش سرعت سایت خود دست پیدا کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

در این مقاله قصد داریم به مهم ترین اشتباهات رایج در طراحی سایت بپردازیم تا بتوانید سایتی موفق و بی …

در این مقاله به آموزش طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا می پردازیم. امروزه با وجود افزایش ورودی های گوگل …

آینده شغلی خود را حرفه ای بسازید

ما معتقدیم سرنوشت و آینده در دستان شماست و زمان عنصر گرانبهایی است که نباید از آن غافل شد

همین حالا به ما بپیوندید