طراحی سایت با ری اکت

ری اکت  React یکی از پرطرفدارترین کتابخانه های جاوا اسکریپت شناخته می شود که بسیاری برای طراحی رابط کاربری از آن استفاده می کنند. این کتابخانه محبوب توسط جردن واک که بعنوان مهندس نرم افزار در شرکت فیس بوک فعالیت دار معرفی شد. 

اغلب افراد مبتدی که برنامه نویسی با زبان جاوا اسکریپت را شروع می کنند، در انتخاب بین ری اکت و انوگولار دچار تردید می شوند. یا افرادی که می خواهند سایت خود را با ری اکت طراحی کنند اغلب با توجه به تعریف و تجربه اطرافیان تصمیم به طراحی سایت با ری اکت می گیرند. 

قصد داریم در زمینه طراحی سایت با ری اکت و مزایا و معایت سایت ری اکت صحبت کنیم. به این موضوع بپردازیم که ری اکت چیست؟ اگر قصد طراحی سایت دارید پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه ما باشید. 
 

اطلاعات خود را وارد کنید تا از یک ساعت مشاوره رایگان ریچتک بهره مند شوید

richtech

ری اکت چیست؟

طراحی سایت با ری اکت دست شما را در مسیر توسعه رابط کاربری پیچیده متشکل از قطعه کد های مجزا باز می گذارد و کمک می کند تا پروژه های بزرگ را به اجزای کوچک تبدیل کرده و سپس با ترکیب آنها را دوباره بکار بگیرید.

ری اکت در دو نسخه ری اکت جی اس و ری اکت نیتیو عرضه شده است. ری اکت جی اس برای دسکتاپ و ری اکت نیتیو برای طراحی اپلیکیشن های موبایل کاربرد دارد. 

طراحی سایت با ری اکت بعنوان زبان جاوااسکریپتی نسبت به گذشته بسیار آسان تر و کارآمدتر شده است. 

از گذشته روش معمول برای توسعه رابط کاربری Post Back بود که بدلیل محدودیت هایی که داشت کم کم جای خود را به react داد. در طراحی سایت با ری اکت می توان روی عملکرد و رابط کاربری پروژه پیچیدگی و دقت بالایی داشت. 
 

ری اکت چیست؟
مزایای ری اکت
richtech

 مزایای ری اکت

  •  ایجاد برنامه های پویا

در طراحی سایت با ری اکت ساخت برنامه های پویا آسان است به این دلیل که با کد نویسی کم عملکرد بالایی را فراهم می آورد. 

•    پرکاربرد در ساخت اپلیکیشن های موبایل

React این امکان را فراهم آورده است که امکان طراحی اپلیکیشن حرفه ای برای سیستم های اندروید و ios را دارید.

•    سهولت برنامه نویسی صفحات سایت داینامیک 

ری اکت از طریق استفاده از سینتکس jsx مراحل طراحی صفحه مرورگر داینامیک را کوتاه تر می کند.

•    تاثیر مثبت بر سئوی سایت 

react این امکان را فراهم می آورد که موتورهای جستجو کدها را درهر شرایطی بخوانند و صفحه مربوطه را نمایش دهند.

•    معماری مبتنی بر اجزا

ری اکت از اجزای خاصی در معماری استفاده می کند و این موجب بهتر شدن طراحی بصری اپلیکیشن یا صفحه سایت می شود. 

•    بهبود عملکرد برنامه های تحت وب

ری اکت از دام مجازی(DOM) استفاده می کند که موجب سریع تر شدن فرآیند برنامه های تحت وب می شود. 

•    توسعه برنامه های تحت وب و اپلیکشین های موبایل 

پیش از این گفتیم که ری اکت برای توسعه برنامه های کاربردی وب به کار می رود اما این بخشی از کاری است که ری اکت انجام می دهد. بخشی از محبوبیت ری اکت به دلیل ایجاد برنامه های موبایل می باشد. 
 

richtech

معایب ری اکت

  •  قابل استفاده نبودن برای همه پروژه ها

یکی از ایراداتی که به ری اکت وارد می شود این است که ساختار لازم برای استفاده در همه پروژه ها را ندرد. اما اینطور پیش نمی رود چون React به سرعت در حال توسعه و پیشرفت است و در آینده ای نزدیک اکثر پروژه ها قابل پیاده سازی با این زبان برنامه نویسی خواهند بود. 

  • به اندازه دیگر زبان های برنامه نویسی کامل نیست

یکی دیگر از معایب ری اکت این است که برخی بر این باورند که این زبان به اندازه سایز زبان های برنامه نویسی مثل جاوا کامل نیست. 

  • مناسب افراد مبتدی نیست

React به دلیل اینکه از فناوری های زیادی از جمله jsx بهره می برد برای تازه کارها مناسب نیست. به عنوان فردی که تازه شروع به یادگیری این زبان می کنید پیشنهاد می شود آشنایی کافی با html  و css داشته باشید.

  • اشکالات امنیتی موجود در آن

دیگر عیب ری اکت وجود اشکال امنیتی در آن است. زبان ری اکت به این دلیل که متن باز است برای پروژه های سخت و پیچیده توصیه نمی شود. 

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که ری اکت در بسیاری پروژه ها کاربردی، بهینه و به صرفه است و به این توجه داشته باشید که پروژه برای چه هدفی ساخته می شود. 
 

معایب ری اکت
پیش نیاز برای طراحی سایت ری اکت
richtech

پیش نیاز برای طراحی سایت ری اکت

  • آشنایی با مفاهیم برنامه نویسی شامل توابع، اشیا، آرایه و کلاس ها
  • داشتن دانش پایه زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت
  •  آشنایی با Html
     
richtech

ویژگی های سایت ری اکت

طراحی سایت با ری اکت به دلیل ویژگی های مختلف و کارآمدی که ری اکت دارد بسیار پرطرفدار است. مهم ترین این ویژگی ها شامل موارد زیر می شود:

1. JSX

avaScript Syntax Extension افزونه ای در ری اکت است که برای ترکیب کدنویسی جاوااسکریپت جهت توصیف رابط کاربری معرفی شده است. با استفاده از این افزونه می توانید ساختارهای HTML  را در همان کدهای جاوااسکریپت استفاده کنید. 

2.VIRTUAL DOM

VIRTUAL DOM نسخه سبک تر از DOM اصلی است که با کمک این کامپوننت وقتی که وضعیت یک شی در برنامه تغییر میکند، DOM مجازی فقط همان شی راDOM  اصلی بروز می کند. 

3.ساختاری بهتر از HTML 

ری اکت بااستفاده از افزونه JSX ساختار HEML را در کدهای جاوااسکریپت ترکیب می کند و این موجب می شود ساختاری بهتر از نسبت به سایت هاو برنامه های کاربردی طراحی شده با HTML داشته باشد.  

4. تسهیل در تست و خطایابی  

بدلیل اینکه ری اکت مورد استفاده ک=توسعه دهندگان وب زیادی است و منابع زیادی هم برای آن وجود دارد در صورت بروز عیب و ایرادی می توانید به آسانی عیب یابی را انجام دهید.

افزونه مروگری مخصوص به عیب یابی هم نوشته شده است که می تواند به شما در این زمینه کمک زیادی کند.  

5. One-way Data Binding

در ری اکتDATA BINDING به صورت یک طرفه انجام می شود و همه کارها به صورت ماژولار و سریع انجام می شود. جریان داده هم به صورت یک طرفه انجام می شود و همین باعث می شود که در صورت بروزرسانی MODEL، VIWE هم برزورسانی شود.
 

ویژگی های سایت ری اکت
جمع بندی
richtech

ری اکت زبان برنامه نویسی محبوب میان بسیاری از طراحان وب است و به همین خاطر این فریم ورک در آینده ای نه چندان دور  طراحی سایت برای کسب و کارهای زیادی را در بازار به خود اختصاص خواهد داد. همچین ری اکت به علت ویژگی هایی که پیش از این ذکر کردیم موجب راحتی کار طراحی و ساخت وب اپلیکشین ها و سایت ها می شود.

در این مطلب از وب سایت ریچتک سعی کردیم شما را با طراحی سایت با ری اکت، ویژگی ها، مزایا و معایب ری اکت آشنا شویم. شما هم نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. 

همچنین وب سایت ریچتک بعنوان یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت در ساوه بشمار می رود که انواع سفارشات طراحی سایت با ری اکت بطور مثال سایت فروشگاهی با ری اکت را نیز انجام می دهد. جهت دستیابی به اطلاعات در زمینه نحوه انجام کار و تعرفه طراحی سایت می توانید با کارشناسان فروش تماس حاصل نمایید. 
 

آینده شغلی خود را حرفه ای بسازید

ما معتقدیم سرنوشت و آینده در دستان شماست و زمان عنصر گرانبهایی است که نباید از آن غافل شد

همین حالا به ما بپیوندید