ماه عسل گوگل(google honeymoon) چیست و چرا اتفاق می افتد؟

یکی از اقدامات جالبی که گوگل برای سایت هایی که به تازگی راه اندازی شدند انجام میده این هست که این سایت ها را در رتبه های بالای نتایج جستجو نشان می دهد. این سیاست گوگل تحت عنوان ماه عسل گوگل شناخته می شود. 

ماه عسل گوگل برای سایت های تازه تاسیس اغلب 24 تا 48 ساعت پس از راه اندازی سایت اتفاق می افتد و گوگل سایت تازه تاسیس را در رتبه های بالای جستجو قرار می دهد و پس از مدتی کلمه کلیدی  اصلی که سایت با آنها جستجو می شود به جایگاه واقعی خودشون بر می گردند و گوگل با آنها هم مانند سایر سایت ها برخورد می کند. 

در این اقدام به دلیل رتبه بالایی که گوگل به سایت در نظر می گیرد، ماه عسل گوگل نام گذاری شده که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. 

ماه عسل گوگل(google  honeymoon)

ماه عسل گوگل

عبارت جالب و جذاب ماه عسل گوگل یا گوگل honeymoon به موردی اشاره دارد که زمانیکه سایتی به تازگی راه اندازی شده و از نظر موتور جستجوی گوگل بیشتر استانداردها را رعایت کرده و به طور کلی وب سایت قابل قبولی است؛ گوگل در اقدامی جالب این سایت را در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل و در رتبه های بالا قرار می دهد.

چرا به این اتفاق ماه عسل گوگل می گویند؟ به این علت که گوگل سایت تازه تاسیسی که عملکرد خوبی داشته را در رتبه های بالا حفظ می کند تا اطلاعات مورد نیاز از سایت شما را کسب کند. به طور مثال گوگل از طریق ماه عسل گوگل متوجه می شود که کاربران به چه اندازه از سایت شما رضایت داشته اند یا سایت شما برای کاربران کارایی لازم را دارد؟ 

ماه عسل گوگل(google honeymoon)  معمولا 24 تا 48 ساعت برای سایت تازه تاسیس اتفاق می افتد و اگر در این مدت سایت موفق به جذب کاربران زیادی شود گوگل این سایت را در رتبه و جایگاه بالا نگه می دارد.

 اما اگر در این مدت زمان نتیجه خوبی نگیرد و کاربران سایت را ترک کنند؛ گوگل این سایت را به رتبه واقعی خود برمی گرداند مثلا رتبه 5 تا 6جستجوها یا حتی صفحات بعدی می فرستد یا از لیست جستجوهای خود حذف می کند. 

ماه عسل گوگل به چه دلیل اتفاق می افتد؟

گوگل هانی مون google honey moon

پس از آشنایی با ماه عسل گوگل حالا وقت آن رسیده که بدانیم علت پدیده google honeymoon چیست؟ چرا گوگل می خواهد سایت تازه تاسیس را در جایگاه بالا قرار دهد؟ 

شاید بتوان این طور گفت که مهم ترین دلیلی که باعث شده سایت تازه راه اندازی شده از طرف گوگل هانی مون شود این است که می خواهد محتوای سایت را بررسی کند.  به این صورت که وقتی سایتی که در رتبه های بالا در صفحه اول قرار دارند کلیک زیادی دارند و کاربران زیادی از آن بازدید می کنند گوگل متوجه با کیفیت بودن محتوا و جذابیت آن برای کاربران می شود. 

از طرفی وقتی کاربران وارد سایت می شوند و مدتی را در آن سپری می کنند نرخ پرش ثبت نمی شود و بالعکس اگر پس از ورود از آن خارج شوند نرخ پرش ثبت می شود. می دانیم که هر چه نرخ پرش پایین تری داشته باشیم به معنی کیفیت محتواست. در نتیجه کاربران هرچه مدت زمان بیشتری را در سایت بگذارنند گوگل متوجه می شود در کنار کیفیت محتوا، جذابیت آن هم کاربران را جذب کرده است. 

در واقع گوگل با ماه عسل خود می خواهد از بررسی رفتار کاربران کیفیت و اعتبار سایت را بسنجد. گوگل honeymoon به نوعی هدیه ای از طرف گوگل برای سایت های تازه تاسیس است که با قرار دادن آنها در رتبه های بالا این شانس را به آنها می دهد که بسته به نیاز کاربران خواسته های آنها را برآورده کنند و گوگل هم آنها را در همین جایگاه حفظ کند. 

حالا در نظر بگیرید سایت تازه تاسیس که از طرف گوگل هانی مون شده با استفاده از این فرصت و با کلمات کلیدی با رقابت کم تر سریع ترند شود و همه آن را سرچ کنند و بدانند در نتیجه گوگل هم رتبه این سایت را حفظ و چه بسا بالاتر می برد. 

در مجموع ماه عسل گوگل(google honeymoon) با رتبه مصنوعی این فرصت را به سایت تازه میدهد که خود را به کاربران معرفی کند. شاید علت این باشد که محتوای سایت های جدید به روزتر و با کیفیت تر از سایت های قدیمی تر در یک کلمه کلیدی باشد. 

چطور به ماه عسل گوگل برویم؟

همه سایت ها شانس ورود به ماه عسل گوگل را دارند اما به طور قطعی نمی توان آن را پیش بینی کرد. شما می توانید با کسب اعتماد گوگل وارد گوگل هانی مون شوید. با تولید محتوای جذاب و با کیفیت، رعایت اصول و استانداردهای الگوریتم های گوگل این فرصت را دارید که رتبه های بالاتری را در گوگل کسب کرده وبا جذب کاربران بیشتر در نزد گوگل ارزش بیشتری داشته باشید. 

از کجا بفهمیم در ماه عسل گوگل هستیم؟

گوگل هانی مون

تشخیص اینکه در ماه عسل گوگل هستید یا نه از طریق چند مورد امکان پذیر است:

اگر سایت تازه تاسیس و جدیدی دارید و کار چندانی روی آن انجام نداده اید اما برخلاف انتظار به طور اتفاقی در رتبه های بالای گوگل هستید بدانید که به ماه عسل گوگل وارد شده اید. 

از طرفی اگر در بازه زمانی خاص بازدید سایت شما بدون آنکه اقدام خاصی انجام دهید به صورت چشمگیری بالاتر رفت و چندبرابر شد می توانید متوجه شوید که سایت و آن صفحه سایت شما وارد ماه عسل گوگل شده است.

با ورود به ماه عسل گوگل به طور طبیعی مقدار کلیک های سایت شما بیشتر می شود و همچنین میزان دیده شدن لینک سایت در نتایج جستجوی کاربران هم افزایش پیدا می کند. 

نکاتی که لازم است در ماه عسل گوگل رعایت کنیم

✔️تجربه کاربری آسان سایت که موجب رضایت کاربران شود

✔️آپدیت کردن محتوای سایت 

✔️ تولید محتوای جدید و یا کیفیت 

✔️استفاده از کلمات کلیدی خوب از جمله کلمات کلیدی با کم ترین رقابت

✔️بهینه سازی url ها 

سخن پایانی 

گوگل honeymoon زمانی اتفاق می افتد که سایت تازه تاسیس و بامحتوای جدید ببیند. در واقع ماه عسل گوگل شانسی برای سایت های جدید است تا با قرار گرفتن در جایگاه بالا در نتایج جستجوی گوگل کاربران بیشتری جذب کرده و اعتماد گوگل را برای داشتن رتبه بالا جلب کنند.

در بازه زمانی که سایت در ماه عسل گوگل هست اگر شما موفق به جذب کاربران نشوید؛ محتوای با کیفیت تولید نکنید از نتایج جستجو حذف خواهید شد. گوگل برای رسیدن به این موضوع زمانی حدود 2هفته تا یک ماه نیاز دارد تا محتوای سایت شما بررسی کند. 

اما حتی اگر سایت شما از ماه عسل گوگل هم خارج شد جای نگرانی نیست؛ ممکن است در ابتدا بازدید سایت شما کاهش داشته باشد اما با بهینه سازی سایت، لینک سازی و کار روی کلمه کلیدی اصلی دوباره امکان رفتن به رتبه بالاتر را خواهید داشت. 

ما در این مقاله از ریچتک به موضوع google honeymoon پرداختیم. شما نیز می توانید تجربیات خود را در زمینه این پدیده جذاب گوگل با ما در میان بگذارید. 

02/03/11

4مورد از بهترین های افیلیت مارکتینگ در ایران

02/03/04

چطور با اینفلوئنسر مارکتینگ فروش بیشتری داشته باشیم؟

02/02/31

8 فرمول انواع عنوان نویسی جذاب در تولید محتوا

02/02/28

تکنیک های کامنت مارکتینگ(comment marketing) در موفقیت کسب وکارها

02/02/24

ماه عسل گوگل(google honeymoon) چیست و چرا اتفاق می افتد؟

02/02/17

استراتژی محتوا چیست؟ چطور استراتژی محتوا را انجام دهیم؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 150 میانگین: 255]

دسته بندی ها:

اشتراک:نظر بدهید
نظرات

پست های مرتبط

سئو یکی از مهم ترین راه های رساندن وب سایت به رتبه های بالای گوگل است. در ادامه مطلب با …

برسی دلایل ایندکس نشدن وب سایت و توضیح مفوم ایندکس

مهمترین عواملی که بر سرعت سایت شما تاثیر می گذارد| اهمیت سرعت صفحه| نحوه اندازه گیری سرعت صفحه

تعریف سندباکس| چرا سایت شما در رتبه بندی قرار نمی گیرد؟| چگونه دوره سندباکس را کاهش دهیم؟

تعریف صفحه فرود، تفاوت آن با صفحه ی اصلی و انواع لندینگپیج ها

معرفی مهمترین مواردی که باید در سایت فروشگاهی خود انجام دهید تا به بهینه سازی آن کمک کند

تگ کنونیکال برای مشخص کردن صفحه یا URL اصلی بین محتوای مشابه است....

لینک سازی و سئو خارجی برای افزایش رتبه سایت شما بسیار مفید خواند بود. با این حال مواردی مثل ساخت …

هدف سئو تکنیکال بهبود جنبه های فنی یک وب سایت به منظور افزایش رتبه صفحات در موتورهای جستجو است. ساختن …

فایل robots.txt مجموعه ای از دستورالعمل ها برای ربات ها است. این فایل در فایل های منبع اکثر وب سایت …

داشتن تقویم محتوایی باعث می شود که شما برنامه روزانه خود را بدانید و با برنامه ریزی منظم اهداف وب …

رپورتاژ آگهی روشی است که پست شما در وبلاگ دیگری به منظور ایجاد روابط منتشر می شود تا بازدید سایت …

کلمات کلیدی تاثیر بسیاری بر روی بهینه سازی و سئو وبسایت دارند. این کلمات می توانند رتبه و جایگاه سایت …

افزایش جایگاه سئو کار دشواری نیست و شما می توانید با اجرای تکنیک هایی که در ادامه به شما خواهیم …

در این مطلب قصد داریم که به ترفندهایی که در مقاله نویسی برای افزایش بازدید وب سایت انجام می شد، …

وظیفه الگوریتم دزد دریایی گوگل شناسایی محتوا و فایل هایی است که دارای حق کپی رایت بوده اما سایت های …

آگاهی از راه های تحقیق کلمات کلیدی سایت به شما کمک می کند تا جایگاه و رتبه بهتری را برای …

اعتبار دامنه مبنایی برای اندازه گیری اعتبار سایت محسوب می شود که با ابزار moz قابل اندازه گیری است مواردی …

سئو سایت خبری تفاوت هایی با سئو دیگر سایت ها دارد که در این مقاله به تفصیل به آن پرداخته …

گوگل لایت هاوس و تاثیر آن بر سئوی سایت

فاکتورهای رتبه بندی و سئو سایت

مدل های تدوین استراتژی سئو

ماه عسل گوگل چیست؟به این علت که گوگل سایت تازه تاسیسی که عملکرد خوبی داشته را در رتبه های بالا …

آینده شغلی خود را حرفه ای بسازید

ما معتقدیم سرنوشت و آینده در دستان شماست و زمان عنصر گرانبهایی است که نباید از آن غافل شد

همین حالا به ما بپیوندید